Zapraszamy na Kurs z zakresu uDODO!

Zapraszamy na Kurs z zakresu uDODO!

Po sygnałach jakie otrzymaliśmy z przyjemnością informujemy, że odbyła się trzecia edycja Kursu online z zakresu uDODO! Dołącz do grona ok. 200 osób, które już brały udział w poprzednich edycjach. Kurs ten będzie doskonałym uzupełnieniem posiadanej wiedzy, ponieważ porusza najważniejsze kwestie zawarte w Polityce GISL.

 • Kurs online odbył się 27 marca w godzinach 10:00 – 14:00

  Dziękujemy za udział Nadleśniczym, Pełnomocnikom ds. uDODO oraz Strażnikom Leśnym.
  Jeśli ktoś nie mógł być z nami, to nic straconego! Możesz zamówić nagrany kurs.

Pozytywne referencje po pierwszym Kursie online z uDODO dla Straży Leśnej potwierdzają, że był to dobrze zainwestowany czas i warto nam zaufać. Najlepszą miarą są wysokie oceny w ankietach zaraz po kursie online (5-6 punktów w skali od 1 do 6) oraz wymowna opinia od uczestnika:

 

“Bardzo dziękuję za możliwość uczestniczenia w tym szkoleniu.

Okazuje się, że czekałem na nie całe trzy lata 😉

Bardzo merytoryczne i wnoszące do mojej wiedzy wiele nowych elementów i rozwiązań.

Pozdrawiam i raz jeszcze dziękuję!”

 

Pan Mirosław Łachut – Komendant Straży Leśnej w Nadleśnictwie Jastrowie

 

Dlaczego warto zapisać się na Kurs uDODO?

Cykliczne Szkolenia oraz coroczne Audyty to nie tylko obowiązek wynikający z przepisów, ale konieczność, za którą Nadleśniczy, Pełnomocnik oraz osoby pracujące na danych uDODO, ponoszą odpowiedzialność. Rozwiązaniem jest nasze wsparcie, czyli doświadczonego partnera, który rozumie specyfikę Nadleśnictw i Straży Leśnej oraz jest ekspertem nie tylko w RODO ale i w uDODO.

Zgodnie z uDODO (ustawa z dnia 14 grudnia 2018 r. o ochronie danych osobowych przetwarzanych w związku z zapobieganiem i zwalczaniem przestępczości (t.j. Dz. U z 2023 r. Poz. 1206)) od 6 lutego 2019 roku doszły kolejne obowiązki na barki Straży Leśnej, a szczególnie na Pełnomocnika ds. uDODO, którym jest pracownik Straży Leśnej oraz na Nadleśniczego, który odpowiada za realizację zadań Procesora dla GISL (Administrator Danych) w ramach uDODO.

Przestrzeganie przepisów z zakresu uDODO oraz Polityki Bezpieczeństwa uDODO minimalizuje ryzyka sankcji nakładanych przez Urząd Ochrony Danych Osobowych oraz chroni dobre imię Twojego Nadleśnictwa i Lasów Państwowych.

 

Zdajemy sobie sprawę, że jest to duże wyzwanie dla większości pracowników Straży Leśnej, których głównym zadaniem jest przede wszystkich ochrona lasów. To również kolejny zakres zadań dla Nadleśniczego, które rodzą nowe obowiązki.

 

Dlatego oferujemy naszą pomoc, poprzez skuteczny Kurs online odpowiadające na te potrzeby.

 

Co zyskasz biorąc udział w Kursie uDODO online?

 • Dowiesz się, za co jesteś odpowiedzialny oraz jak wykonywać na bieżąco zadania Pełnomocnika uDODO.
 • Poznasz, jakie są zadania Procesora uDODO, za które odpowiada Nadleśniczy.
 • Dostaniesz pełną dokumentację do wdrożenia (w tym m.in. wykaz kategorii przetwarzania i umowa podpowierzenia) i materiały pdf z komentarzami ekspertów.
 • Poznasz sposób stworzenia Analizy Ryzyka dla przetwarzania danych.
 • Oszczędzisz czas, możesz uczyć się kiedy chcesz i powtarzać dowolnie udostępniony materiał, w tym nagranie z kursu uDODO.

 

Potrzebujesz obszerniejszej wiedzy lub wsparcia? Być może dobrym rozwiązaniem dla Ciebie będą też konsultacje uDODO, np. w ramach DPO 365 (Outsourcing IODa w RODO)? Zapytaj nas o to podczas Kursu uDODO.

Dzięki temu, że współpracujemy z Lasami Państwowymi od ponad dwudziestu lat, zatrudniamy kilkunastu ekspertów ds. Ochrony Danych Osobowych (RODO/uDODO), zrealizowaliśmy kilkaset projektów, dajemy pewność, że rozumiemy Waszą pracę oraz wiemy, gdzie najczęściej potrzeba naszej pomocy. Nasze szkolenia i kursy zawsze są dostosowane do specyfiki lasów. Przeprowadzamy skuteczny Kurs uDODO dedykowane pracownikom Nadleśnictw i Straży Leśnej, warsztaty dla Pełnomocników ds. uDODO oraz Nadleśniczych.

 

Program Kursu uDODO:

 1. Podstawowe informacje o uDODO.
 2. Polityka Ochrony Danych Osobowych i zasady przetwarzania.
 3. Omówienie załączników do Polityki.
 4. Jak prawidłowo wypełnić upoważnienia i ewidencję.
 5. Kiedy będziemy stosować powierzenie danych.
 6. Jak postępować w przypadku naruszeń ochrony danych.
 7. Jak przeprowadzić analizę ryzyka.
 8. Podsumowanie – 6 kroków wdrożenia – o czym należy pamiętać.
 9. Panel pytań.

Koszt udziału w Kursie uDODO to 690 zł netto od Nadleśnictwa lub w promocyjnej cenie 590 zł* netto.

*Cena wyłącznie dla Klientów posiadających obowiązujące umowy na świadczenie usług Inspektora Ochrony Danych z CompNet Sp. z o.o.

Limit uczestników na jednostkę w ramach jednego zgłoszenia wynosi 5 osób.

Dołącz do zadowolonych Klientów, którzy podnieśli kompetencje uDODO w Straży Leśnej.

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz  – jesteśmy do Twojej dyspozycji https://www.comp-net.pl/kontakt/