Sygnaliści

Ochrona sygnalistów – aplikacja, szkolenie, procedury

sygnaliści

Ochrona sygnalistów

Dla kogo?

Podmiot prawny – zarówno prywatny, jak i publiczny, na rzecz którego według stanu na dzień 1 stycznia lub 1 lipca danego roku, wykonuje pracę zarobkową co najmniej 50 osób.

Polskie przepisy dotyczące Ochrony Sygnalistów zostały opublikowane w Dzienniku Ustaw w dniu 14 czerwca 2024 roku i nawiązują do dyrektywy Unii Europejskiej. Celem Dyrektywy, która musi być wdrożona we wszystkich krajach Unii jest ochrona sygnalistów, czyli osób zgłaszających nadużycia. Ustawa o ochronie sygnalistów nałożyła na przedsiębiorców, a także podmioty z sektora publicznego szereg obowiązków związanych z ochroną sygnalistów.

Czy zastanawiasz się:

 • Jak wdrożyć proces ochrony sygnalistów zgodnie z aktualnymi przepisami prawa?
 • Jak zapewnić bezpieczeństwo i anonimowość zgłaszającego nieprawidłowości za pomocą odpowiedniego mechanizmu zwanego Kanałem dla Sygnalistów

Praktyczne odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdą się w poniższym pakiecie.

Program szkolenia:

„Sygnalista - prawa
i obowiązki”

 • Informacje ogólne o dyrektywie i ustawie o sygnalistach.
 • Obowiązki operatora wynikające z ustawy i dyrektywy.
 • Informacje techniczne o obsłudze modułu operatora: 
  › Procedury niezbędne do efektywnego wykonywania zadań.
 • Instrukcje dla pracowników dotyczące zgłaszania naruszeń. 

Co zyskasz

Co zyskasz realizując ten obowiązek
z nami?

 • Wsparcie doświadczonego partnera
  Dzielimy się wieloletnim doświadczeniem branżowym, które pozwala tworzyć procesy wewnętrzne w oparciu nie tylko o ogólne aspekty prawne ale również o wytyczne konkretnych jednostek.
 • Kompleksowość działania
  Pakiet zawiera wszystkie elementy, które zapewnią zgodność z przepisami prawa oraz znacznie ułatwią pracę w tym obszarze.
 • Gotowe wzory dokumentacji do wdrożenia
  Otrzymasz plik z dokumentami, które są zgodne z najnowszymi regulacjami prawnymi.
 • Niskie koszty
  Kompleksowe podejście spełniające wszystkie wymogi ustawy, bez potrzeby skomplikowanych wdrożeń aplikacji, organizowania dedykowanych szkoleń miejscowych, delegacji i indywidualnego tworzenia procesów wymagających czasu i zaangażowania pracowników etatowych.

Sygnaliści

Co zawiera pakiet Sygnaliści?

 • Aplikacja służąca do bezpiecznej wymiany informacji z zachowaniem pełnej anonimowości sygnalisty.

 • Szkolenie video, dzięki któremu każdy pracownik zrozumie co to znaczy być sygnalistą oraz jakie prawa, ale też obowiązki nakłada podjęcie się tej funkcji.
 • Wzory procesów i procedur wewnętrznych, niezbędnych do prawidłowego zbierania, przetwarzania i wyjaśniania spraw składanych w formie tzw. sygnałów.

Można zamówić cały pakiet lub jego poszczególne moduły.

Potrzebujesz więcej informacji? Skontaktuj się z nami!

Koordynator Regionu:

+48 796 400 878

handel@comp-net.pl

CompNet Sp. z o. o.

NIP: 6653009819

REGON: 368270697

KRS: 0000695002

ul. Leszczynowa 33A, 62-500 Konin

+48 63 240 65 32

biuro@comp-net.pl

  Pozostawienie przez Ciebie danych i wysłanie formularza oznacza Twoją zgodę na skontaktowanie się w celu udzielenia odpowiedzi na pytania i przekazanie szczegółów informacji, o które pytasz, z użyciem adresu e-mail lub telefonu. Podanie danych jest dobrowolne, a udzielona uprzednio zgoda może być w każdej chwili wycofana. Administratorem przekazanych przez Ciebie danych jest CompNet Sp. z o. o., ul. Leszczynowa 33A, 62-500 Konin, tel. +48 63 240 65 32, biuro@comp-net.pl Więcej w Klauzuli Informacyjnej.